Blerand Stavileci zbulon detaje, ky asht plani i PAN’it për seancën e 3 Gushtit

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerand Stavileci, ka shprehë siguri se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka të sigurta votat për konstituimin e Kuvendit dhe formimin e Qeverisë së re.

Në këtë intervistë dhanë për gazetën “Epoka e re”, ai ka deklarue se dilemat e skeptikëve për këtë çashtje do hiqen në seancën konstituive më 3 Gusht.

Pikërisht në këtë ditë, ka tregue Stavileci, pritet të votohet edhe Qeveria e re.