Bob Dylan na vjen me album te ri e me kange te moçme amerikane

dylan

Legjenda e muzikes amerikane, Bob Dylan, i cili me 24 Maj i mbush 75 kokrra vjet, t’Premten boton albumin e 37 me radhe, me titull “Fallen Angels”.

Ne mesin e kangeve ne album asht edhe kanga e Frank Sinatra’s “Young At Heart”,  nga viti 1954. Poashtu albumi sjell perpunimet te tjera si “Skylard” te Bing Crosby dhe Ella Fitzgerald, si dhe  “Polka Dots and Moonbeams” e Django Reinhardt.

D
ylan, emni i njimend i te cilit asht Robert Alen Zimerman, asht kult-personaliteti i gjenerates se viteve ’60 dhe nji nga kantautoret ma te medhej te shekullit 20.

Shperndaje në: