Brukseli beson se Qeveria e re serbe ka me vazhdue rrugën drejt BE’s

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-02-26 12:39:12Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comۇ

Zyrtarët në Bruksel besojnë se Qeveria e re në Serbi ka me vazhdue rrugën drejt BE’s, deklaroi Maja Kocijancic, zadhanëse e Përfaqësueses së Naltë të BE’s.

E pyeturn rreth zgjedhjeve në Serbi, Kocijancic tha se KE ende s’asht deklarue se asht tue prite rezultatet përfundimtare dhe vlërësimet e misioni vëzhgues ndërkombëtar që i ka mbikeqyr zgjedhjet në Serbi.