Caktohet edhe kandidati i PDK’s për kryetar të Prishtinës?

PDK ka vendosë me sifodue Shpend Ahmetin në Prishtinë me Lirak Çalajn. Në zgjedhjet e fundit, PDK kishte pësue humbje të thellë me Agim Çakun. Fatin e njajtë e kishte pasë edhe Astrit Salihu e Fatmir Limaj, i cili megjithatë kishte mbërri në balotazh kundër LDK’s.

Partia Demokratike e Kosovës për herët të parë ka vendosë me garue në Prishtinë me Kryetarin e Degës.

Burime të Express kanë konfirmue se Çelaj asht kandidati i PDK’s për Kryetar të Prishtinës, meqë, e ka përkrahjen e Degës dhe të Qendrës.