Caktohet kandidati i LDK’s për kryetar të Prishtinës?

LDK tashma ka vendosë për kandidatin për kryetar të qytetit ma të randësishëm në Kosovë. Asht Arban Abrashi, aktualisht deputet dhe ish-ministër në Qeverinë e Isa Mustafës.

Vjosa Osmani e Lumir Abdixhiku janë tërheqë nga gara, për shkak të tutës prej humbjes. Ndërsa, Ismet Beqiri, ka gjasa me qenë kandidat për kryeqytet, nëse tërhiqet Abrashi nga gara, shkruen Express.

arbanabrashi