Çka po kërkon tash opozita për sot?

Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Alternativa kërkojnë mbajtjen e nji seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për sot në orën 12.00.

Kërkesa asht ba me arsyetim të mungesës së debatit në seancën e 9 Shtatorit lidhun me parimet programore të Qeverisë së Kosovës 2017-2021.

Kërkesa me nënshkrimet e deputetëve të këtyne partive i asht dërgue kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, dhe Kryesisë së Kuvendit.

Ata kërkojnë debat parlamentar lidhun me parimet programore të Qeverisë.

Shperndaje në: