Çka po ndodh, Erdogan flet në telefon me Trump’in dhe Putin’in

Zavendëskryetari dhe zadhanësi i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në Turqi, Mahir Ünal, ka njoftue se ka përfundue biseda telefonike mes presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan dhe presidentit amerikan Donald Trump.

Mbas pak, Erdogan ka me zhvillue bisedë telefonike edhe me homologun e tij rus, Vladimir Putin, raporton AA.