Çka po ndodh n’Elbasan, forca të shumta dhe arrestime

Forca të shumta të FNSH dhe RENEA janë pa në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Elbasanit mbas takimit të shefit të Policisë së Shqipnisë, Haki Çako me drejtues lokalë.

Forcat Speciale kanë mësy disa shtëpi dhe ambiente biznisi tue kryerl disa arrestime të personave me precedentë kriminalë.

Akscioni vjen disa ditë mbasi forcat e rendit u goditën me kerre të blindueme teksa shoqnonin në stacion për verifikim nji kerr tjetër të blinduem.

Prej disa ditësh qyteti asht nën terrorin e grupeve të armatosuna.