Çka po ndodh? Putin e rrethon Moskën me bateri raketash (foto)

Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftue se për me forcue mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendos sistemin raketor “S-400”.

Në nji deklaratë të publikueme nga ministria, thuhet se me qëllim forcimin e sigurisë ajrore të Moskës dhe zonës qendrore industriale në qytetin Podolsk, n’afërsi të kryeqytetit kanë vendos sistemin raketor të mbrojtjes ajrore “S-400 Triumf”.

Më 11 Kallnor, ka me u vendos në funkcion sistemi, thuhet në njoftim.

 

10-raketa

 

8-raketa

 

7-raketa

 

6-raketa

 

5-raketa

 

4-raketa

 

армия солдат военный военнослужащий подготовка к параду sale Зенитные ракетные системы ПУ С-400 "Триумф" С 400 триумф пво

 

2-raketaa

 

1-raketa