Çka shkruen ambasada amerikane për lojën Kosovë-Kroaci

Ambasada e Amerikës në Prishtinë i ka urue fat Kosovës dhe Kroacisë sonte.

Ambasada e Kroacisë në Prishtinë i ka urue fat Kombëtares së Kosovës kundër asaj të Kroacisë në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’.

“Është dita e ndeshjes. Fat të dy skuadrave sonte, veçanërisht Kombëtares së Kosovës”, shkruejnë në Facebook

14581489_10154310424833859_5897524836788452045_n