Çka thotë Nikolic për marrëdhaniet Serbi-Kosovë?

nikolic

Presidenti serb, Tomislav Nikolic ka thanë në St Petersburg se marrëdhaniet mes Beogradit dhe Prishtinës janë në shkallën ma të ulët të mundshme të raporteve për shkak të siç tha ai “sulmeve të Prishtinës ndaj pronës serbe në Kosovë”

Kjo, simbas tij, mund të përfundojë me marrëveshje, por mund të përfundojë edhe shumë keq, sepse Serbia asht e gatshme për t’iu përgjigjet sulmeve të tilla në çdo mënyrë, raportojnë mediat serbe, përcjellë Klan Kosova.

 

Shperndaje në: