Çka thotë Presidenti Thaçi për nji krizë eventuale institucionale?

Hashim Thaçi

Mbas kthimit nga Brukseli, Presidenti i Kosoves, thote se dialogu mes Kosoves dhe Serbise ka me u finalizue frik, me nji marrëveshje historike, mes dy vendeve.

Në nji intervistë për ABC News, Hashim Thaçi, ftoi dhe nji herë të gjithë spektrin politik në Kosovë, me u ba pjesë e këtij procesi.

Lidhun me zhvillimet politike në vend, Thaçi përjashtoi opcionin e nji krize institucionale.

Shperndaje në: