Çka thotë Rrustem Mustafa për takimin Rama-Vucic

Ish-deputeti i PDK’s, Rrustem Mustafa “Remi”, mbas lirimit nga burgimi, ka fillue sërish me qenë aktiv me komente lidhun me zhvillimet politike.

Përmes nji statusi në Facebook ai ka komentue takimin e kryeministrit të Shqipnisë, Edi Rama me atë Serbisë, Aleksandar Vucic, që mbahet në Nish mbas dy muejsh.

Lexoni statusin e plotë:

Intersesat Shqiptaro – Serbe

Dy kryeministrat, Edi Rama i Shqipërisë dhe Aleksandar Vuçiq i Serbisë, do të takohen në Nish pas dy muajsh, për të bërë hapjen e Forumit Biznesor Shqipëri-Serbi, kanë deklaruar burime të gazetës serbe Tanjug,…

Në Nish, kohë më parë pat filluar dhunshëm prishja përfundimtare e mardhënjeve shqiptaro-sërbe.

Është vendi i duhur Nishi, të filloj përmirësimi i raporteve në mes dy kombeve.

Inters strategjik për të dy palët shqiptare dhe serbe.

Shperndaje në: