Çka thotë Zemaj për koalicionin LDK-VV?

LDK-VV

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thanë se nji koalicion mes këtij subjekti partiak dhe Vetëvendosjes kishte me qenë i mundshëm, vetëm për me i çue n’opozitë pjesëtarët e koalicionit PAN.

”Nuk kemi nevojë për rimëkambje. Na jemi me vota shumë mirë. Nga ky pozicionim që jemi për me çue këtë koalicion n’pozitë, na preferojmë nji bashkëpunim me VV”, ka thanë Zemaj.