Clinton paraqitet për herë të parë mbas humbjes

hillary-clinton-zgjedhjet-2016

Kandidatja demokrate per presidente ne SHBA, Hillary Clinton sapo u paraqite para mbeshtetesve te saj, per here te pare mbas humbjes ne zgjedhjet presedenciale.

“I kam telefonue Trump’it, e urova per fitoren dhe i ofrova ndihmen time per me punue se bashkue”, tha Clinton para te pranishmeve te shumte, te cilet e priten me entuziazem dhe me duertrokitje te medha, raporton Rrokum.TV

E di sa jeni te zhgenjyem, aq sa edhe une ndjehem, por due me ju thane se fushata jone ka qene per shtetin qe duem, per Ameriken dhe jo per nji parti.

Ajo ka thane se duhet me i pranue rezultatet dhe me kqyre perpara.

Une ende besoj ne Amerike dhe gjithmone ka me ba, tha Clinton, raporton Rrokum.TV

Ajo ne vazhdim tha se, “Trump po bahet presidenti yne, por na duhet me i mbrojte institucionet tona, jo vetem gjate 4 vjeteve, por gjate tane kohes”.

Ajo bani thirrje per te rijte qe me besue ne andrrat e tyne dhe te nisin karrierat e tyne, sepse kane me pase suksese, mbasi ajo vet ka pase suksese, pamvaresisht se ka raste kur duhet me pague per ndonji deshtim./Rrokum.TV