CNN: Sherbimet sekrete zbulojnë diçka tronditëse për ISIS!

Atentatet e Parisit, në “Stade de France”, në kafenetë e qytetit dhe në sallën e artit Bataclan ishin pjesë e nji plani të ISIS që parashikonte edhe objektiva të tjerë dhe jo vetëm në Francë, shkruen CNN në edicionin e tij online, që citon dokumente të shërbimeve sekrete.

Simbas të dhanave, 13 Nandori 2015, duhet të kishte qenë dita e nji sulmi global dhe simultan në disa vende të Europës, mes të cilave edhe Holanda e Britania e Madhe.

Shperndaje në: