Çollaku: Heshtja e Presidentit për Demarkacionin, sinjal për reflektim!

Adrian Collaku, gazetar, i ftuem ne Rrokum Roll ka thane se, deklaratat e forta te Qeverise ndaj Opozites se i kane votat per Demarkacion, ne realiet ata nuk i kane, dhe kjo asht arsyeja pse nuk munden me kthye Demarkacionin ne Kuvend, pa i sigurue ato.
“Edhe me Gjykaten Speciale kishte telashe, ku njihere deshtoi, por mandej me intervenime edhe nga nderkombetaret, kaloi”, tha Collaku.
“Te Demarkacioni kemi te bajme me nji lloj tradhtie, prandaj deputetet nuk votojne pa u sigurue se nuk kishin me ba nji tradhti te mundshme”, shton ai.
Gazetari Collaku ka thane se mediumi i tij ku punon ka fakte se Presidenti Thaci i kishte dhane premtime Listes Serbe.
“Na kemi fakte se Thaci u ka premtue disa premtime Listes Serbe, si: riaktivizimi i antenave ne Veri, mandej zavendes shefin e AKI’s apo edhe te Focave te Armatosuna, te cilat nuk i ka realizue presidenti Thaci”, thekson ai./Rrokum.TV