Çollaku: Vendit i duhet nji lider i fuqishëm për Kryeministër (video)

Ardian Çollaku, gazetar, tue fole per formimin e Qeverise se re te Kosoves, ka thane se certifikimi i zgjedhjeve, zgjate dikun 1 muej, dhe ne baze te procedurave, i bjen qe dikun ka mueji Shtator vendi m’u ba me Qeveri te re.

Ai ka shtue se ne baze te procedurave i takon fillimisht PAN’it me provue me ba Qeverine, e mandej nese nuk mundet ai koalicion, Presidenti vendos a me ja dhane partise se dyte e cila arrine me ba shumicen per krijimin e Qeverise.

Çollaku ka thane se tue i pa proceset politike, asht bukur e veshtire, m’u ba Qeveria, tue thane se vendit i duhet nji lider i fuqishem si per bisedime me Serbine, Gjykates Speciale, Demarkacionit e Asociacionit.

Derisa ai ka permend nji deklarate te Haradinajt i cili ka thane se e kane lehte me ba Qeverine, ngase jane ne pyetje vetem dy deputet bashke me Listen Serbe.

Çollaku keto komente i ka ba ne Rrokum Roll.

Per ma shume shihne videon. /Rrokum.Tv