Dacic: Kosova s’ka m’u pranue n’UNESCO

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Dacic ka deklarue se pranimi i Kosovës n’UNESCO, deri tash, nuk asht paraqit në rendin e ditës të Asamblesë së Përgjithshme të kësaj organizate.
Ai ka shfaq besimin se deri të pranimi i Kosovës nuk ka me ardhë, shkruen Blic.

 

“Unë me këtë çashtje merrem në vazhdimësi, dërgoj emisar dhe jam i sigurt se ata nuk munden me kalue për pranim n’UNESCO”, ka thanë Dacic.