Dacic prej Vietnami e jep nji lajm për Kosovën

Vietnami nuk ka me heqë dorë nga qëndrimi për mos njohjen e Pamvarësisë së Kosovës, ka deklarue sot në Hanoi shefi i diplomacisë serbe, Ivica Dacic.

Ai ka thanë se Serbia ka me mbështetë Vietnamin në forumet ndërkombëtare.

Dacic po ashtu theksoi se të dyja vendet kanë miqësi tradicionale dhe se asht marrë vendim për heqjen e vizave për qytetarët e të dyja shteteve.

 

Shperndaje në: