Dacic: Qe kend e zgjedh Serbia ndërmjet BE dhe Rusisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Dacic ka thanë sot se Serbia nuk duhet me u vnue në situatën që me zgjedhë ndërmjet Bashkimit Europian dhe Rusisë.

“Mos e ban o Zot që Serbia me zgjedhë ndërmjet Rusisë e BE’s. Po ju e dini se Serbia ka me zgjedhë gjithmonë Rusinë”, citon b92, Dacic.

Shperndaje në: