Daily Mail: Ky asht lajmi që nuk kish dasht me pa Putini, çka thonë britanikët! (Video)

Nji ditë ma parë britanikët dhanë alarmin se Rusia po i kercënonte ashpër, ndërsa sot, me anë të nji artikulli, “Daily Mail” ka vendos me u tallë më Putinin.

Në artikull shkruhet se flota ruse asht e amortizueme, e ndryshkun, lëshon tym dhe ka mbet si nji relikë nga koha sovjetike.

“Në fakt, aeroplanmbajtësja ruse “Admiral Kuznetsov” nuk del kurrë nga ‘shtëpia e saj’ pa rimorkiatorin e nevojshëm, sepse ka vazhdimisht probleme”.

Simbas gazetës, aeroplanmbajtësja asht ndërtue që në kohën e “Luftës së Ftohtë” dhe vazhdon ende të jetë krenaria e vetme ruse.

 

2-anija

 

3-anija

 

5-anijaa

 

4-anija

 

6-anija

 

7-anijaa

 

8-anija

 

9-anijaa