Dasma shëndrrohet në tragjedi, 6 të vramë dhe 200 të plagosun (video)

6 persona mbetën të vraMë dhe rreth 200 të tjerë u plagosën, si pasojë e dy sulmeve me bombë, në lindje të Turqisë.

Atentatet e ndame nga njani-tjetri, ndodhën në qytetet Elazig dhe Van.

Shpërthimi në qytetin Elzaig ndodhi pranë nji stacioni policie tue vra 3 oficerë policie dhe plagosë qindra të tjerë.

Bombardimi në Van asht kapë në video nga të ftuemit në nji ceremoni dasme, pranë stacionit të policisë.