David Cameron: Ramadan Mubarak për të gjithë myslimanët në botë

Kryeministri britanik fton me mendue per refugjatët që agjerojnë nëpër kampe

 

‘Asht mueji i shejt i Ramazanit, koha kur xhamite hapin dyert per te gjithe ne iftar dhe syfyr, pa dallim feje.

Agjerimi na bjen n’mend kur mendojme per ramazanin, e ma se shumti mendojme per njerezit qe jeta u asht permbys nga Assad dhe Daesh dhe familjet qe kalojne kete muej te shejt neper kampe refugjatesh, tue i vajtue te dashtunit, tue hamendesue se a kane me u kthye ndonjihere ne shtepite e tyne.

Prandaj, mendimet tone jane me ta, dhe duhet te vazhdojme me i perkrah njerezit ne Siri dhe rajon me zgjidhje afatgjate te gjendjes politike.

Keshtu qe gjate ketij mueji, le te mendojme si me i ndihmue viktimat. Le te bashkohemi te gjithe per iftare dhe ngjarje te komunitetit. Ta celebrojme demokracine krenare, multiracore dhe multifetare ne te cilen jetojme’, uron kryeministri britanik David Cameron.

Shperndaje në: