Deklarata befasuese e Listës Serbe: Mbështesim zgjedhjen e Kryeparlamentarit, por për Qeveri…

lista serbe

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simic, tha se Lista Serbe mbështet zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, ndërsa sa i përket Qeverisë ai tha se vendimi ka me u marrë mbas konsultimeve me zyrtarët e naltë të Serbisë.

“Lidhun me formimin e Qeverisë na kemi me vendose mbasi që kemi me u konsultue me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, dhe drejtorin e zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Djuric”, tha Simic pak para se të fillojë seanca.

Shperndaje në: