Del emni i Edi Rames në Panama Papers?

edi rama

Panama Papers bahet çashtje në politikën shqiptare.

Ka qenë Pandeli Majko i cili ka thanë se ”uroj që nga ky skandali i Panamasë të dalim të pastër, si majtas edhe djathtas.

Se mos na del ndonji emën dhe na sillni ndonji nen tjetër të këtij projekligjit për dekriminalizimin”.

Kështu asht shpreh Majko gjatë diskutimeve në Komisionin e Ligjeve.

Por a ka vërtet politikanë shqiptarë të përfshimë në këtë skandal?

Simbas deputetit demokrat Oert Bylykbashi PO.

“Kryeministri Edi Rama ka 200 milionë euro në offshore”, tha deputeti demokrat në përgjigje të fjalës së Majkos./opinion.al/

Shperndaje në: