Delawie kallxon pse ka ardhë Nuland në Kosovë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, përmes nji postimi në llogarinë e tij Twitter, ka njoftue për vizitën e Victoria Nuland në Kosovës si dhe takimet me zyrtarët qeveritarë dhe sheqninë civile, me të cilët bisedoi për integrimet europiane dhe luftën kundër korrupsionit.

Ky asht postimi i plotë i Delawie:

Ndihmës sekretarja e Shtetit, Victoria Nuland u takue me zyrtarë qeveritarë dhe shoqninë civile për me bisedue për integrimet europiane dhe luftën kundër korrupsionit.

 

Shperndaje në: