Deliu e zbulon vendimin e fundit te PDK’s

Blerta Deliu, deputete e PDK’s, ka dale para media ne hollin e Kuvendit dhe ka prezentue vendimin e fundit te PDK’s.

Ajo ka akuzue te tjeret, se po bllokojne institucionet e jo PDK e cila asht parti shtetformuese.

Simbas saj, PDK, ka me ju kthy Kuvendit atehere kur te krijohen kushtet demokratike.