Demarkacioni në ‘rrugë pa krye’

Florim Isufi, anëtar i Komisionit të ri për Shënimin e Kufinit me Malin e Zi, ka thanë se tashma kanë fillue punën edhe zyrtarisht përderisa javën që vjen kanë me rritë edhe ma shumë angazhimin.

Ndërsa në Ambasadën e Malit të Zi në Kosovë kanë thanë se Demarkacioni për ta asht punë e kryeme, porse kanë m’u tregue të durueshëm dhe do të presin që Kosova me përfundue këtë çashtje mbrenda nji periudhe të arsyeshme.

Por pamvarësisht kësaj, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kërkue që Demarkacioni m’u anashkalue si kusht për liberalizmin e vizave.

 

Shperndaje në: