Deshpërim e lot në Turqi

Turqia asht zgjue në dëshpërim dhe zemërim të madh mbas sulmit të djeshëm që u mori jetën 37 personave.

Të paktën 17 viktima janë varros ditën e sotme. Veç viktimave, 125 persona janë plagos.

Mes viktimave ishte edhe baba i futbollistit të njohun turk që luen për Galatasaray’in, Umut Bulut.

Ndërkohë, Turqia i asht përgjigj me sulme ajrore kurdëve. Mëngjesin e sotëm janë bombardue disa rajone në Irakun verior.

 

turqi

 

turqi1

 

turqi2

 

turqi3 turqi4 turqi5 turqi6 turqi7 turqi8

Shperndaje në: