Dijamant Zabergja, kosovari i tretë i vramë nga sulmi terrorist në Mynich

Dijamant Zabergja, asht kosovari i tretë i cili asht vra në sulmin terrorist në Mynich.

Lajmin e ka konfirmue baba i tij në nji status në Facebook ku ka shkrue se 21 vjeçari asht vra nga “dora terroriste”.
“Me pikëllim të thellë njoftoj farefisin, miqtë dhe shokët se djali im Dijamant Zabergja 21 vjeqar u vra dje në Minhen nga dora terroriste”, ka shkrue Naim Zabergja, babai i Dijamantit.

Numri i shqiptarëve të vramë dje në Mynih shkon në tre: Sabina Sulaj, Armela Segashi dhe Dijamant Zabergja.

 

dijamat_1469257423-8521066

Shperndaje në: