Djali i bin Laden e thrret ISIS’in dhe Al-Qaeda’n në luftë kundër Perendimit

Në videon e publikueme, djali i Osama bin Laden, Hamza Laden, u ka ba thirrje grupit terrorist ISIS dhe grupit tjetër terrorist Al-Qaeda, me u bashkue në luftën kundër Perendimit, shkruen DailyStar.

Hamza besohet se asht në moshën 20 vjeçare, i cili tash e sa vjet mbanë trajnime luftarake me terroristët e Al-Qaeda.

alqaeda

binladen1