Djuric: Haradinaj ka heq nga programi qeveritar këto dy çashtje

Drejtori i të ashtuquejtunës Zyrë për Kosovën, Marko Djuric, ka thane se Lista Serbe ka hy me vendosmeni dhe kurajo ne Qeverinë e Kosoves, ndersa ka shtue se vetem ju uron fat atyne dhe ka me ju ofrue çdo mbeshtetje nga Qeveria e Serbise.

Djuric thote se askush nuk beson ne fjalet per formimin e Ushtrise ne Kosoves, ndersa ka potencue se Qeveria e Kosoves asht e mvarun nga Lista Serbe dhe ky fakt nuk asht nji argument i dobet per Qeverine e Kosoves.

Keto, Djuric, i ka thane ne nji interviste per Novosti, transmeton Rrokum.TV

“Formimi i Ushtrise dhe Trepça jane heq nga programet qeverisese, prandaj Lista Serbe ka hy ne koalicion”, thote Djuric.