Donald Lu takime intensive për drejtësinë, mbas Berishës takon Bashen!

lubasha

Menjiherë mbas bisedës që pati në zyrën e ish-kryeministrit Sali Berisha, ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu i asht drejtue selisë së Partisë Demokratike, në nji takim me liderin Lulzim Basha.

Diplomati amerikan ka shkue në zyrën e kryedemokratit ndërsa ashtu si në takimin me Berishën ende nuk dihet tema e diskutimit mes tyne.

Tue marrë parasysh situatën e fundit politike dhe ngërçin që vijon të jetë mes mazhorancës dhe opozitës, besohet se reforma në drejtësi të jetë në fokus të këtyne takimeve.

Shperndaje në: