Donald Trump sulmon Hillary Cliton: Je e martueme me nji burre qe t’ka tradhtue!

Kandidati në garë nga partia republikan për President të SHBA’ve, Donald Trump, e bani nji sulm tepër ndaj kandidates nga partia demokrat, Hillary Clinton.

Biznesmeni e akuzoi burrin e saj Bill, për tradhtinë dhe përmendi procedurën e rrximit, së cilës iu nënshtrue ish-Presidenti mbas skandalit me Levinskin.

“Hillary asht e martueme me nji burrë që asht akuzue se ka gënjye për atë se çka ndodhi me nji tjetër grue”, tha Trump nga Washington.

“Iu desht me u perball me nji gjyq të madh dhe nuk e pati të lehtë”, tha ai.

Shperndaje në: