Drejtori i Njisisë Speciale: Po organizohen manifestime pa vlerësim të nivelit të sigurisë

Drejtori i Njisisë Speciale në Policinë e Kosovës, Amir Gerguri ka reague mbas tollovisë së mbramshme në festivalin e birrës, në kryeqytet, ku pati të shtëna me armë.

Ai ka thanë se manifestime të tilla po bahen pa e vlerësue fare nivelin e sigurisë dhe pa konsultim paraprak me organet e rendit.

Ai ka kërkue nga prindit të kenë kujdes për femijët e tyne derisa ka thanë se vetëdija e qytetarëve për kujdes duhet të rritet për me parandalue nji aksident trafiku apo sulmi terrorist.

Ky asht postimi i Gergurit n’Facebook:

 

amirpostimi

Shperndaje në: