Dy raketa luftarake gjinden ne avionin civil te Air Serbia

Dy raketa qe mujn me u perdore prej ajri, uji dhe toke, jane gjete ne avionin e Air Serbia, raporton Associated Press.

Raketat me eksploziv, te gatshme per me u perdore, u gjeten ne fluturimin per qytetare te kompanise serbe, ne relacion Lebanon – Beograd.

Raketat e prodhimit amerikan VGM-114 Hellfire, si destinacion e kane pase qytetin Portland ne shtetin Oregon, thuhet ne raportin e televizionit serb N1. U zbuluen nga qeni i trajnuem i autoriteteve doganore ne aeroportin “Nikola Tesla” te Beogradit.

Shperndaje në: