E thotë nji analist: As Shpend Ahmeti as Arban Abrashi, qe kush pritet me qenë fitues i zgjedhjeve në Prishtinë

Njohësi i rrethanave politike në vend, Fadil Lepaja, vlerëson se përveç Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit, kandidat potencial m’i fitue zgjedhjet në Prishtinë mundet me qenë edhe kandidati i AKR, Selim Pacolli.

“Mendoj se gara për Prishtinën ka me qenë shumë e ashpër dhe se kanë me qenë tre kandidatë pak a shumë të përafërt, besoj se vendimtare ka me qenë koalicioni që ka me u arritë për ballotazh. Përpos Vetëvendosjes dhe LDK’s, kandidati i AKR’s, Selim Pacolli, mundet me qenë konkurues dhe me gjasa të gjendet në ballotazh përballë kryetarit aktual”, tha Lepaja për Gazetën Blic.

Shperndaje në: