Edhe AAK hap nesër fushatën, qe n’sa ora dhe ku

aak

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës (AAK) për zgjedhjet lokale që kanë me u mbajtë m 22 Tetor ka me hap zyrtarisht fushatën zgjedhore nesër në orën 17:00 në Sheshin 21.

Këtë për KosovaPress e ka konfirmue sekretari egzekutiv në AAK Valon Tolaj.

Ai bani me dije se në këtë hapje ka me u publike publike oferta e këtij subjekti për qeverisje lokale.

Ndërsa, prezentimi i kandidatëve për kryetarë komunash ka me u ba të Shtunën në orën 14:00 në Prishtinë.