Edhe Lista Serbe pret zgjedhje deri në Mars!

Deputeti nga radhët e Listës Serbe Nenad Rashic asht shpreh i bindun se zgjedhjet e parakohshme do të mbahen në muejin Mars të vitit 2017.
Ai n’intervistën për lajmi.net flet për randësinë që ka reforma zgjedhore e iniciueme nga presidenti Thaçi, ndonëse e vlerëson si shumë të vonueme nismën e tillë.

Rashic e kritikon ashpër partnerin e tyne të koalicionit LDK’n dhe PDK’n për moskomunikim si dhe si tha ai nji seri nënçmimesh që u janë ba Listës Serbe nga ana e tyne.

 

Shperndaje në: