Edhe n’Lipjan kallen malet

Rreth 30 ari mal pronë shtetnrore asht përfshi nga zjarri dje mbasdite në katundin Sllovij të Lipjanit.

Njisia policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizue zjarrin.

Njisitë përkatëse policore janë tue hetue rastin.