“Edhe studentët protestojnët” me 14 Maj

Protestës së opozitës, që u paralajmëtur për14 Maj, kane me iu bashkue edhe nji pjesë e studentëve të Universitetit të Prishtinës.

Me moton “Edhe studentët protestojnë”, ata treguen se nisja ka me u ba nga Fakulteti i Filologjisë, në ora 13:00, ku kane me iu bashkue AAK’s dhe NISMA’s.

Ndryshe, këto dy parti janë kundër marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi dhe Asociacionit të Komunave me Shumicë serbe.

Shperndaje në: