Edi Rama sërish merret me Greqinë, çka tha kësaj radhe?

Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama nuk ndalet së replikuemi në distancë me vendin fqij, Greqinë dhe aleat ka Facebookun, aty ku hedh statuse e i përgjigjet ndjekësve.

Komenti i kryeministrit asht nji deklaratë shumë e fortë. Ai thotë se deri tasj nuk iu kishte kthyee përgjigje fqijëve dhe se ka me ba nesër në seancën e Kuvendit.

Rama thotë se me fqijët duhet me pasë marrëdhanie të shkëlqyeeme, por shton se ka marrë fund koha kur ‘fqiu i pasun i kallxonte arat fqiut të varfën’, ndërsa i përgjigjet nji komentuesi që i kërkon kryeministrit me hedhë përsëri foto me Akropolin që të “tranohen grekët”.

“Neser ne Kuvend kanë me marrë përgjigjen time për sa kanë thane keto dite, fqijet tane te vjeter e te dashun, me te cilet duhet dhe duem me pasë marredhenie te shkelqyeeme!”, thotë Rama.

Shperndaje në: