Ekskluzive: Kelmendi kallxon se kush deri tash i asht përgjigj ftesës e kush jo!

Kelmendi: Vetëvendosje nuk iu përgjigj ftesës

Vetëvendosje me format jodemokratike e ka shtie pozitën me marrë vendime të padëshirueshme.
Puna e Demarkacionit tashma asht ba e përditshme.

Sot, deputeti Ramiz Kelmendi, ka ftue publikisht liderët e partive në pushtet e poashtu edhe opozitën për me shkue në ambientet familjare të tij, për me diskutue ma gjanësisht rreth kufinit me Malin e Zi.

Kelmendi ekskluzivisht kallxon për Televizionin Rrokum, se kush nga partitë iu kanë përgjigjë ftesës së tij.
Madje ai kallxon edhe të vërtetën për ofertën që iu asht ba lidhun me shkëmbimin e votës me postin e zv/kryeminisrtit.

Kelmendi në intervistë potencon që Vetëvendosje shpesh herë ka shti në njifarë mënyre inate ndaj pozitës me format e tyne jodemokratike dhe kanë ba që pozita me votue për cashtje të ndryshme.