Ekskluzive: Shpejtim Bulliqi në Rrokum Roll e zbulon hakmarrjen e LDK’s ndaj tij

Ish deputeti i LDK’s, Shpejtim Bulliqi, asht largue prej listes se kandidatëve për deputetë të kësaj partie për zgjedhjet e parakohshme me 11 Qershor.

Bulliqi, në Rrokum Roll me Fidan Jupollin në TV Rrokum, e konfirmon nji gja te tille.

“Para 1 ore, mbas nji takimi te deges se LDK ne Podujeve, asht marre vendimi qe une mos me qene kandidat per deputet nga kjo dege”, njofton Bulliqi per TV Rrokum.

Simbas tij, shkaku i mosvotimit te Demarkacionit nga ana e tij dhe kundershtimet e vazhdueshme ndaj kesaj marreveshje me Malin e Zi, ka ba qe me ardhe deri te ky vendim.

“Kjo asht hakmarrje tipike qe bajne individe te caktuem qe nuk ja dojne te miren LDK’s, te cile ma shume punojne per te miren e tyne, se sa per ate te LDK’s”, shprehet Bulliqi ne Rrokum Roll.

Ai thote se Keshilli i Pergjishem i LDK’s, neser e merr vendimin perfundimtar lidhun me kete./Rrokum.TV

Shperndaje në: