LIVE seanca, n’rend dite edhe EULEX’i

Ka fillue seanca e Kuvendit ku ne rend dite pritet me hy edhe mandati i EUELEX’it.

Kryesuesi Xhavit Haliti ka prezentue edhe dy deputetet e ri, sikur asht Driton Çaushi i cili e zavendeson Besnik Bislimin derisa Azem Sylen e zavendeson Shukri Buja.

 

deputetetettt

 

Ende s’ka fillue seanca, n’rend dite edhe EULEX’i

Ende nuk ka fillue seanca e paralajmrueme per sot n’oren 10:00

Ne salle nuk ka asnji deputet te PDK’s , ndersa deputetet nga VV dhe LDK si dhe nga minoritetet jane mbrenda.

Ne rend dite pritet me hi edhe ratifikimi i marrëveshjes për vazhdimin e mandatiti të EULEX’it, ku per kete kërkohen 80 vota të deputetëve, transmeton RROKUM.TV

Shperndaje në: