Epopeja e UÇK’s, perkujtohen deshmoret e lirisë

Me parakalimin e njisive të Forcës së Sigurisë së Kosovës, në kazermen “Adem Jashari” në Prishtinë, ka fillue manifestimi për nderë të Epopesë së UÇK’s.

Ky manifestim po organizohet nën patronatin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.
Fjalë rasti ne ketë manifestim ka mbajtë presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, komandanti i FSK’s Rrahman Rama dhe n’emen te familjes Jashari ka mbajt nji fjale rasti Rifat Jashari.

 

Shperndaje në: