Erdogan, deklaratë para masës

Presidenti turk, Reccep Tayyp Erdogan ka folë para mbështetësve të tij në aeroportin “Ataturk” të Stambollit.

“Nji grup njerëzish kanë organizue nji sulm kundër shtetit dhe kombit. Asht nji përpjekje e vazhdueshme për me përmbysë qeverinë dhe shkaktue konfuzion në të gjitha qytetet, në kundërshtim me atë që ka shprehë vullneti popullor. Personat që organizuen sulmin kanë me marrë përgjigje ligjore”, asht shprehë Erdogan para mija mbështetësve të tij në Stamboll. 

Shperndaje në: