Erdogan jep lajmin e tmerrshem: Kamikaza qe vrau aq shume njerez ne darsem ne Gaziantep, ka qene 12-14 vjeç!

gaziantep

Eksplodimi që ndodhi në nji darsëm në qytetin jugor të Turqisë, Gaziantep, ku vdiqen se paku 50 persona, u krye nga nji – femi! Presidenti Recep Tayip Erdogan tha se i ashtuquejtuni Shteti Islamik, ISIS, e ka çue nji femi 12-14 vjeç me krye aktin terrorist.

Gazintep ndodhet në afërsi të kufinit me Sirinë, dhe njihet që i ka disa celula të ISIS.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=MXKTl63gTwc

Shperndaje në: