Erdogan presion BE’s: Çka po doni me ba?

Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i ka ba presion BE që me vendosë nëse dëshiron me i vazhdue bisedimet me Turqinë për anëtarësim në Unionin Europian, para se ai t’ju japë fund negociatave.

Mbas debatit të fundit të kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe kundërshtarit të saj, Martin Schultz, rreth vendimeve mbi Turqinë, Presidenti Erdogan, ka thanë se nuk ka me lejue që Turqia me u ba “meze” për zgjedhjet gjermane apo të ndonji shteti tjetër të Bashkimit Europian.

Shperndaje në: